03.04.2020.

Lai atvieglotu saziņu un valsts pārvaldes publisko pakalpojumu saņemšanu ārkārtējās situācijas apstākļos, iedzīvotāji aicināti izmantot elektroniskos saziņas rīkus, tostarp E-adresi.

E-adrese ir oficiāla elektroniskā adrese, kuru šobrīd iespējams izveidot ikvienai privātpersonai – gan fiziskai personai no 14 gadu vecuma, gan juridiskai personai. Tā sniedz drošas un vienotas elektroniskās saziņas iespējas ar valsts un pašvaldību iestādēm. E-adrese tostarp nodrošina dokumentu apmaiņas iespēju.

Lai izmantotu E-adresi, nepieciešams eParaksts vai eParakstsMobile.
 
E-adrese Latvijas iedzīvotājiem ir pieejama kopš 2019. gada. Tā ir atrodama valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv. E-adresi ir izstrādājusi Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Izmantojot elektronisko saziņu, mēs ātrāk un ērtāk sasniedzam valsts pārvaldi! Valsts aģentūra "Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs" aicina izmantot iespējas, ko piedāvā elektroniskā saziņa un E-adrese.

Informācija par e-adreses aktivizēšanu un lietošanu: https://mana.latvija.lv/e-adrese/

23.03.2020.

Atsaucoties uz "Latvijas standarts" sniegto informāciju, lūdzam pievērst uzmanību iespējai izmantot bezmaksas piekļuvi standartiem, kas saistīti ar Covid-19 izplatību!

Lai veselības aprūpes speciālistiem, pacientiem un sabiedrībai kopumā būtu pieejams aprīkojums, kas nodrošina aizsardzības pasākumus saistībā ar koronavīrusa Covid-19 izplatību, Eiropas standartizācijas organizāciju CEN un CENELEC Prezidenta komiteja 2020. gada 18. martā nolēma atļaut uz nenoteiktu laiku bezmaksas piekļuvi šādiem individuālo aizsardzības līdzekļu un medicīnisko ierīču alternatīvu ražošanas jomas standartiem:

23.03.2020.

Atgādinām, ka ar 2020.gada 1.jūniju atbilstības novērtēšanās institūcijām būs nepieciešams sākt izmantot jauno akreditācijas zīmi, ko nosaka MK noteikumi Nr.673.

Ja Jums ir nepieciešama LATAK logo pieejamība dažādos formātos, piemēram, .ai vai .eps, lai pielāgotu jauno zīmi Jūsu institūcijas vajadzībām, droši sazināties ar LATAK Sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciālisti Sandru Kušķi, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

Atgādinām, ka zīmes pielāgošanu atbilstošo MK noteikumiem Nr.673 veic pati institūcija - LATAK logo + atbilstošais standarts + institūcijas numurs.

Veiksmi darbos!
LATAK

Lai sniegtu atbalstu uzņēmējiem un organizācijām saistībā ar koronavīrusa Covid-19 izplatību, SIA “Latvijas standarts” (LVS) izveidojusi standartu lasītavu, kurā bez maksas lasīšanai pieejami Eiropas un starptautiskie individuālo aizsardzības līdzekļu un risku vadības jomas standarti un to grozījumi:


•    LVS EN 149+A1:2009 "Elpošanas aizsargierīces. Filtrējošas pusmaskas aizsardzībai pret sīkajām daļiņām. Prasības, pārbaude, marķēšana"
•    LVS EN 166:2002 "Individuālā acu aizsardzība - Specifikācijas"

09.03.2020.

Šī gada janvāra beigās un februāra sākumā LATAK veica ikgadējo klientu aptauju, kuras rezultāti apliecināja Aģentūras darba ieguldījumu tautsaimniecībā, aizvien pieaugošo profesionalitāti akreditācijas procesos, sadarbības pilnveidi un ikdienas darba atbilstību mūsdienu labas pārvaldības prasībām.

Valsts aģentūras “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs” direktore Gundega Jaunbērziņa-Beitika apliecina: “2019.gada aptaujas dati ir mūsu darba efektivitātes rādītājs. Esam gandarīti, ka atbilstības novērtēšanas institūcijas akreditācijas ieguldījumu viņu izaugsmē vērtē kā ļoti augstu, jo tieši šāds ir mūsu mērķis – apliecināt ne tikai akreditācijas nepieciešamību mūsdienu dzīves kvalitātes uzlabošanā, bet arī sniegt pienesumu uzņēmumu izaugsmē – eksportspējā, attīstībā, atbilstībā nacionālajām un starptautiskajām prasībām, konkurētspējā un ilgtermiņa izaugsmē.”

Uz lapas augšu