Lai sniegtu atbalstu uzņēmējiem un organizācijām saistībā ar koronavīrusa Covid-19 izplatību, SIA “Latvijas standarts” (LVS) izveidojusi standartu lasītavu, kurā bez maksas lasīšanai pieejami Eiropas un starptautiskie individuālo aizsardzības līdzekļu un risku vadības jomas standarti un to grozījumi:


•    LVS EN 149+A1:2009 "Elpošanas aizsargierīces. Filtrējošas pusmaskas aizsardzībai pret sīkajām daļiņām. Prasības, pārbaude, marķēšana"
•    LVS EN 166:2002 "Individuālā acu aizsardzība - Specifikācijas"

23.03.2020.

Atgādinām, ka ar 2020.gada 1.jūniju atbilstības novērtēšanās institūcijām būs nepieciešams sākt izmantot jauno akreditācijas zīmi, ko nosaka MK noteikumi Nr.673.

Ja Jums ir nepieciešama LATAK logo pieejamība dažādos formātos, piemēram, .ai vai .eps, lai pielāgotu jauno zīmi Jūsu institūcijas vajadzībām, droši sazināties ar LATAK Sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciālisti Sandru Kušķi, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

Atgādinām, ka zīmes pielāgošanu atbilstošo MK noteikumiem Nr.673 veic pati institūcija - LATAK logo + atbilstošais standarts + institūcijas numurs.

Veiksmi darbos!
LATAK

05.03.2020.

Pēc LATAK datiem uz 2020. gada 14. februāri akreditācija pēc jaunā standarta ISO/IEC 17025:2017 prasībām piešķirta jau 62% no LATAK akreditētajām testēšanas un kalibrēšanas laboratorijām.

Atgādinām, ka pārejas periods beidzas 2020.gada 1.decembrī.

09.03.2020.

Šī gada janvāra beigās un februāra sākumā LATAK veica ikgadējo klientu aptauju, kuras rezultāti apliecināja Aģentūras darba ieguldījumu tautsaimniecībā, aizvien pieaugošo profesionalitāti akreditācijas procesos, sadarbības pilnveidi un ikdienas darba atbilstību mūsdienu labas pārvaldības prasībām.

Valsts aģentūras “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs” direktore Gundega Jaunbērziņa-Beitika apliecina: “2019.gada aptaujas dati ir mūsu darba efektivitātes rādītājs. Esam gandarīti, ka atbilstības novērtēšanas institūcijas akreditācijas ieguldījumu viņu izaugsmē vērtē kā ļoti augstu, jo tieši šāds ir mūsu mērķis – apliecināt ne tikai akreditācijas nepieciešamību mūsdienu dzīves kvalitātes uzlabošanā, bet arī sniegt pienesumu uzņēmumu izaugsmē – eksportspējā, attīstībā, atbilstībā nacionālajām un starptautiskajām prasībām, konkurētspējā un ilgtermiņa izaugsmē.”

07.02.2020.

IAF un ICAO ir parakstījuši saprašanās memorandu (SM) par apmācību nodrošināšanu ICAO Starptautiskās aviācijas oglekļa izmešu samazināšanas shēmai (CORSIA).

ICAO, Apvienoto Nāciju Organizācijas specializētā aģentūra, tika izveidota 1944. gadā, lai visā pasaulē veicinātu drošu un sakārtotu starptautiskās civilās aviācijas attīstību. Starp daudzām citām prioritātēm tajā noteikti standarti un prasības, kas nepieciešamas aviācijas drošībai, efektivitātei, kapacitātei un vides aizsardzībai. Organizācija darbojas kā sadarbības veicināšanas forums visās civilās aviācijas jomās starp 193 dalībvalstīm.

Uz lapas augšu