Attachments:
Download this file (PROGRAMMA_17025_ANI 2018-04-1718 v4.pdf)17025 apmācību programma[ ][17025 apmācību programma]
Download this file (aicinajums_apmacibam_17025_aprilis.docx)Pieteikuma anketa 17025[ ][Pieteikuma anketa 17025]

Apmācību datumi: 17. vai 18.aprīlis, 2018

LATAK piedāvā vienas dienas 8 stundu apmācības testēšanas un kalibrēšanas laboratoriju darbiniekiem par standartu “Testēšanas un kalibrēšanas laboratoriju kompetences vispārīgās prasības LVS EN ISO/IEC 17025:2017”

Vēlamies informēt, ka šī gada 27. februārī Ministru kabineta sēdē tika pieņemts lēmums pārveidot SIA “Latvijas nacionālais akreditācijas birojs” par  valsts aģentūru (turpmāk v/a) “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs,” kas, sākot ar 2018.gada 1.martu, pilda nacionālās akreditācijas institūcijas funkcijas un nodrošina akreditācijas pakalpojumu sniegšanu atbilstības novērtēšanas institūcijām. Par jaundibinātās valsts aģentūras direktora pienākumu izpildītāju iecelta Santa Bērziņa.

Kā vieni no uzņēmējdarbības produktivitātes veicināšanas instrumentiem jau daudzus gadus tiek izmantoti dažāda veida atbilstības novērtēšanas apliecinājumi – sertifikāti, testēšanas pārskati, inspicēšanas ziņojumi vai cita līdzīga nosaukuma apliecinājumi. Ja agrāk atbilstības novērtēšanas institūcijas savu izsniegto rezultātu starptautisko atzīšanu nodrošināja ar atpazīstamību, tad pašreiz akreditācija tiek uzskatīta par vienu no priekšnoteikumiem rezultātu starptautiskajai atzīšanai.

SIA "Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs" (LATAK) ir nacionālā akreditācijas institūcija, kas vienīgā Latvijā sniedz akreditācijas pakalpojumus.

Visu rakstu lasiet Latvijas Vēstneša portāla "Par likumu un valsti" mājas lapā

28.02.2018.

9.03.2018.

Valsts aģentūra “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs” ar šī gada martu sāk apmācību ciklu par jauno standartu LVS EN ISO/IEC 17025:2017 “Testēšanas un kalibrēšanas laboratoriju kompetences vispārīgās prasības."

Pirmā apmācību diena notika 9.martā, tajā piedalījās LATAK vadošie vērtētāji, tehniskie vērtētāji un tehniskie eksperti. Otrā apmācību diena notiks 16.martā. Pēc apmācību divu dienu cikla klausītāji saņems LATAK apliecību. Apmācības vada LATAK vadošā vērtētāja Una Zilbere, kura plašākas zināšanas par izmaiņām jaunajā standartā ieguva EA laboratoriju komitejas organizētā apmācību seminārā Francijā (informācija par to tika publicēta LATAK mājas lapā).

19.02.2018.

2018. gada janvārī LATAK veica ikgadējo klientu aptauju, kuras mērķis bija noskaidrot Akreditēto atbilstības novērtēšanas institūciju (ANI) viedokli par LATAK darba kvalitāti un sadarbību 2017. gadā. Aptauja sniedz iespēju ANI pārstāvjiem paust savu viedokli un ieteikumus akreditācijas sistēmas pilnveidošanai un sadarbības uzlabošanai.


Ar aptaujas rezultātiem var iepazīties sadaļā Klientu aptaujas rezultāti.

 

Uz lapas augšu