26.10.2020.

Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs (LATAK) aicina ekspertu ar pieredzi IT pakalpojumu pārvaldības jomā. Eksperts nepieciešams, lai novērtētu pārvaldības sistēmu sertificēšanas institūcijas (SI) kompetenci un veiktu akreditāciju. 

Sertifikācijas pamatstandarts- ISO/IEC 27701:2019 “SECURITY TECHNIQUES — EXTENSION TO ISO/IEC 27001 AND ISO/IEC 27002 FOR PRIVACY INFORMATION MANAGEMENT — REQUIREMENTS AND GUIDELINES”, bet vēlams, lai labi pārvaldītu arī citus piemērojamos standartus, kā arī ISO/IEC 27001 par IS drošības pārvaldību.

Pirms vērtēšanas vienojamies par atlīdzību, instruējam par akreditācijas un sertifikācijas prasībām, vērtēšanas kārtību, utt. Par iespējamo darba grafiku – šobrīd uz ISO/IEC 27701 standartu akreditēties pieteikusies viena institūcija, līdz ar to tuvāko pāris mēnešu laikā plānojas 1 dienas attālināta vērtēšana- institūcijas birojā. Pēc gada- uzraudzības vērtēšana institūcijas birojā.

Akreditācijas pamatprasības sertifikācijas institūcijām noteiktas standartā ISO/IEC 17021-1:2015 “Atbilstības novērtēšana. Prasības institūcijām, kas nodrošina pārvaldības sistēmu auditu un sertifikāciju. 1.daļa: Prasības” (LATAK kompetence).
 
Savu CV un pieredzi IT pakalpojumu pārvaldībā, lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., lai varētu sākt pārrunas par sadarbības iespējām. Tātad  - eksperts ir nepieciešams, lai mums akreditācijas procesa ietvaros palīdzētu izskatīt sertifikācijas institūcijas personāla kompetenci, kompetences uzturēšanu un novērtētu sertifikācijas institūcijas demonstrēto sertifikācijas audita izpildījumu (vai audits ir atbilstoši saplānots, vai tiek auditēti nepieciešamie procesi, personas, riski, atrašanās vietas un pietiekami dziļi).

LATAK prasības ekspertam:
•    Augstākā izglītība.
•    Vismaz četru gadu pieredze IT jomā.
•    Saistīto normatīvo aktu pārzināšana (standarti, likumi, MK noteikumi)
•    Valodu prasme - ekspertiem ir jāprot latviešu valoda gan mutvārdu, gan rakstiskā līmenī, kā arī angļu valoda mutvārdos.
•    Konspektēšanas un ziņojumu rakstīšanas prasmes.
•    Uzstāšanās prasmes.
•    Intervēšanas prasmes.
•    Zināšanas par ISO/IEC 27701: 2019 “SECURITY TECHNIQUES — EXTENSION TO ISO/IEC 27001 AND ISO/IEC 27002 FOR PRIVACY INFORMATION MANAGEMENT — REQUIREMENTS AND GUIDELINES” (LATAK piedāvās)
 
Pēc ekspertu izvēles un pirms iesaistīšanas novērtēšanas darbā:
•    LATAK nodrošina eksperta instruktāžu;
•    pirms konkrētā uzdevuma saņemšanas eksperts atklāj jebkādas profesionālas, finansiālas un ar darbu saistītas intereses pēdējo divu gadu laikā, kas varētu tikt uzskatītas par interešu konfliktu (piem., konsultāciju sniegšana sertifikācijas iestādei, un/vai uzņēmumam/iestādei, kurā tiek veikta praktiskās darbības vērtēšana) vai atstātu iespaidu uz to ietekmējamību. Attiecīgās prasības tiek iekļautas līgumā.

Uz lapas augšu