17.02.2012.

Šī gada 26.janvārī Tbilisi, Gruzijā, notika pasākums, kura laikā iesaistītās valstis – Vācija, Latvija un Gruzija, uzsāka kopīgu Twinning projektu. Latviju šī projekta atklāšanas pasākumā pārstāvēja Latvijas Republikas vēstniecības Gruzijā konsule Iluta Čečiņa un Latvijas Nacionālā akreditācijas biroja vadītājs Mārtiņš Ozoliņš.

Kā atzīst Mārtiņš Ozoliņš, šis projekts ir liels izaicinājums Akreditācijas birojam un speciālistiem, tomēr tas ir izaicinājums, kurš sniedz iespēju apliecināt savu uzkrāto kompetenci akreditācijas jomā arī ārpus Latvijas robežām. Turklāt sadarbībā ar Vācijas kolēģiem tiek gūta pieredze šādu apjomīgu projektu īstenošanā.

M.Ozoliņš saka: „Projekta mērķis ir ieviest nepieciešamās procedūras, lai Gruzija apliecinātu savas atbilstības novērtēšanas un kvalitātes nodrošināšanas infrastruktūras atbilstību pieņemtajam kvalitātes līmenim Eiropā un Starptautiskajā apritē. Gruzijas Akreditācijas centrs (GAC) līdz ar projektā iesaistītajām pusēm izpildīs nepieciešamās prasības, lai iestātos Eiropas akreditācijas kooperācijā un Starptautiskajās akreditācijas organizācijās IAF un ILAC. Projekta realizācijas laikā gūtie iespaidi un kontakti būs par pamatu arī turpmākai Latvijas un Gruzijas sadarbībai ekonomiskas jomā. Jāpiezīmē, ka paralēli jau minētajam projektam, Gruzijā tiek realizēti līdzīgi projekti standartizācijas un metroloģijas jomās, tiesa, piedaloties mūsu Lietuvas kolēģiem”.

Projekta realizācijai un Gruzijas akreditācijas infrastruktūras atbalstam Vācijas un Latvijas organizācijas ir izveidojušas konsorciju. Projekta budžets ir 1,15 miljoni Eiro un tas ilgs 18 mēnešus.

 

Sadarbības organizācijas:


Vairāk informāciju var lasīt šeit

17.02.2012.

Uz lapas augšu