23.03.2018.

14. un 15. martā LATAK piedalījās Eiropas Akreditācijas kooperācijas rīkotajā Laboratoriju komitejas (turpmāk – EA LK) sanāksmē Madridē, Spānijā. EA LK sanāksmes tiek rīkotas divas reizes gadā. Šī bija jau 35. Laboratoriju komitejas sanāksme, kurā piedalījās vairāk kā 60 pārstāvji no dažādu valstu akreditācijas institūcijām.

Būtiskākie jautājumi, kas tika apspriesti, bija jaunais standarts ISO/IEC 17025, tā izmaiņas un EA dokumentu aktualizēšana laboratoriju akreditācijas jomā. Sanāksmes laikā dalībnieki dalījās ar pieredzi par jaunā standarta ieviešanu un apmācību norisi savās valstīs. Pēc diskusijām tika veidotas arī darba grupas ar praktiskām nodarbībām par jauno standartu ISO/IEC 17025. Tāpat ar citām organizācijām tika izskatīti kopīgie jautājumi par piedalīšanos dažādos projektos - EUROLAB, EURAMET, ENFSI, EGOLF, EURACHEM, EDQM, EPPO. Tika apspriesti arī dalībnieku iesūtītie jautājumi, lai rastu harmonizētus risinājumus un atbildes.

LATAK vadošā vērtētāja Ludmila Māriņa tika iecelta par tehniskās darba grupas vadītāju elektriskās, mehāniskās un būvmateriālu testēšanas jomās (angļu valodā – Technical network Mechanical, Electrical and Construction products).

Kopā EA LK pārvalda 7 dažādas tehniskās darba grupas, tostarp kalibrēšanā, vides aizsardzības, pārtikas un dzīvnieku barības testēšanas jomās. Jāpiemin, ka aktīva tehnisko darba grupu uzturēšana ir efektīvs instruments laboratoriju akreditācijas procesu harmonizēšanā starp EA biedriem. Tas ir veids, kā ikdienā dalīties pieredzē ar akreditācijas praksi un nepieciešamības gadījumā sniegt ierosinājumus, praktiskus ieteikumus, rosināt diskusijas un jautājumus EA Laboratoriju komitejas un ILAC līmenī.

Vairāk informācijas EA mājas lapā

Uz lapas augšu