15.06.2015.

LATAK aktīvi strādā pie akreditācijas procedūru uzlabojumiem. Viens no plānotajiem jauninājumiem ir akreditācijas norises laika grafiks, kas šobrīd pilotprojekta ietvaros vēl tiek precizēts. LATAK nevēlas atbilstības novērtēšanas institūcijām – uzņēmējiem – radīt papildu slogu, tādēļ jau savlaicīgi informē par plānotajām izmaiņām attiecībā uz akreditācijas pieteikumu izskatīšanas termiņiem.

LATAK informē, ka šis ir pilotprojekts, līdz ar to akreditācijas norises laika grafika termiņi ir indikatīvi un var mainīties līdz 2015. gada 1. oktobrim. LATAK norāda, ka plānotās izmaiņas neietekmēs LATAK un atbilstības novērtēšanas institūciju sadarbības aktivitātes salīdzinājumā ar pastāvošo kārtību. Precizēti tiek akreditācijas procesa atsevišķo posmu laika termiņi, tādējādi nodrošinot caurspīdīgumu un neietekmējamību akreditācijas norisē.

08.06.2015.

Akreditācija kopā ar standartizāciju, atbilstības novērtēšanas institūcijām un zināmu devu reglamentācijas sniedz uzticības un atbilstības nodrošinājumu atbilstoši iesaistīto pušu vēlmēm. Latvijai, kā Eiropas Savienības dalībvalstij un kā valstij, kura ir sasniegusi zināmu attīstības līmeni, ir jāpilda gan reglamentētās prasības, gan prasības un vēlmes, ko izvirza pieaugošais pieprasījums pēc kvalitatīva pakalpojuma Ja medicīnas ierīču un farmācijas nozares jau ir reglamentētas ilgu laiku, tad piemēram, informācijas drošība (pacientu datu aizsardzība) ir tāda joma, kura tikai attīstās kopā ar informatizāciju un digitalizāciju.

14.05.2014.

2015. gada janvārī/ februārī tika veikta aptauja, kuras mērķis bija noskaidrot LATAK Akreditēto atbilstības novērtēšanas institūciju viedokli un vērtējumu attiecībā uz akreditācijas biroja darbību un sadarbības kvalitāti.

Aptaujā piedalījās 122 respondenti, kas ir 46% no visām atbilstības novērtēšanas institūcijām.

 

Iepirkuma numurs: SAMC 2015/4
Iepirkuma līguma priekšmets: SIA „Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs” Latvijas Nacionālā akreditācijas biroja akreditācijas procesu un atbalsta informāciju sistēmas izstrāde un ieviešana
Publikācijas datums: 13.05.2015
Piedāvājumu iesniegšanas termiņš: 06.07.2015, plkst. 10.00
Piedāvājumu iesniegšana: Brīvības iela 55 k-2, Rīga, LV-1010
Kontaktpersona: Juris Maurāns, tālrunis: +371 67517722, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

07.05.2015.

Informācijas telpā plaši izplatās ziņas par ISO 9001:2015 standarta jaunās versijas publicēšanu šī gada otrajā pusē (septembrī). Starptautiskā standarta gala projekta (FDIS, Final Draft International Standard) versijas publicēšana tiek plānota 2015.gada jūlijā. Daudzas diskusijas notiek arī par pārejas nodrošināšanu esošajiem sertificētajiem uzņēmumiem.

Starptautiskais akreditācijas forums (International Accreditation Forum - IAF) ir noteicis 3 gadu pārejas periodu (no standarta publicēšanas datuma) sertifikācijas institūcijām, lai nodrošinātu pāreju sertifikācijas institūciju klientiem no standarta 2008.gada versijas uz 2015.gada versiju.

Uz lapas augšu