16.12.2014.

2014. gada 15.decembrī darbību uzsākusi jaunā LATAK mājas lapa www.latak.lv. Tā ir ieguvusi gan vizuālas pārmaiņas, gan saturiskus uzlabojumus:

  • papildu līdzšinējai informācijai par akreditāciju, tagad lapā ir pieejami arī akreditācijas tehnisko ekspertu vārdi (eksperti, kuri ir piekrituši publicēt savus datus);
  • mājas lapā ir pilnveidota meklēšanas funkcija sadaļā 'Akreditētās institūcijas' un veikti citi dažādi uzlabojumi.

Ja Jums ir ierosinājumi, kā vēl varētu uzlabot LATAK mājas lapu, lūdzu, sūtiet tos uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Mēs būsim pateicīgi par katru ideju!

04.09.2014.

2014.gada 23. un 24.oktobrī LATAK rīko semināru par standartu LVS EN ISO 15189:2013 „Medicīnas laboratorijas. Kvalitātes un kompetences prasības”.

Semināra mērķis ir identificēt un izskaidrot standarta jaunās versijas prasības.

Mērķauditorija: medicīnas laboratoriju darbinieki

14.08.2014.

Ar š.g. 14.augustu Standartizācijas biroja (LVS) pārraudzībā darbību uzsāk e-komentēšanas vietne viedoklis.lvs.lv, kurā uzņēmējiem un nozaru ekspertiem ir iespēja paust savu viedokli par Latvijas un Eiropas standartu projektiem. Publiskā komentēšanas vietne tapusi Eiropas uzņēmējdarbības un inovāciju programmas (‘European Entrepreneurship and Innovation Programme’) ietvaros.

27.08.2014.

Šā gada 30.augustā aprit 20 gadi, kopš dibināts Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs (LATAK) – Latvijas nacionālā akreditācijas institūcija.

Šo 20 gadu laikā ir izdevies izveidot spēcīgu profesionāļu – vadošo vērtētāju un ekspertu – komandu, kas ikdienā ar lielu atbildību veic atbilstības novērtēšanas institūciju darbību un kompetenču vērtēšanu atbilstoši standartiem un prasībām. Šobrīd biroja komandā ir 16 darbinieki.

03.06.2014.

9.jūnijā visā pasaulē atzīmē Pasaules akreditācijas dienu. Šā gada tēma ir “Nodrošināt uzticamību enerģijas piegādē” (Delivering confidence in the provision of energy).

Uzticamas un drošas energoresursu piegādes ir ļoti būtiskas, jo tās tieši skar katra cilvēka ikdienu un eksistenci. Aukstās ziemas nav iedomājas bez apkures, tāpat kā karstās vasaras – bez atvēsinājuma vai mūsu ikdiena – bez elektroniskajām ierīcēm. Cilvēku skaits pasaulē pieaug; palielinās arī globālais energoresursu patēriņš. Izaicinājums ir apmierināt augošās patēriņa prasības, saglabājot vidi un izredzes uz pietiekamiem resursiem arī nākamajām paaudzēm.

Uz lapas augšu