TIC samita skats, zāle ar cilvēkiem, skatuve ar ekrānu un vienu runātāju

2025. gada 13. maijā Briselē norisinājās TIC* Council Summit 2025 – augsta līmeņa starptautisks forums, kurā kvalitātes infrastruktūras jomas līderi un politikas veidotāji diskutēja par nozares attīstību globālu pārmaiņu apstākļos. Galvenā uzmanība tika pievērsta tam, kā kvalitātes infrastruktūrai pielāgoties pieaugošam protekcionismam un pasaules tirgu fragmentācijai, vienlaikus saglabājot uzticību, inovāciju un savstarpēju sadarbību.

Latviju un valsts akreditācijas jomu šajā samitā pārstāvēja Latvijas Nacionālā akreditācijas biroja (LATAK) direktore Gundega Jaunbērziņa-Beitika, kuru organizatori personīgi uzaicināja piedalīties pasākumā.

LATAK aktīvi iesaistījās diskusijās par kvalitātes infrastruktūras attīstību, tās nozīmi Latvijas un Eiropas kontekstā, kā arī dalījās ar pieredzi, aktuālajiem izaicinājumiem un redzējumu par nozares nākotni.

Galvenie TIC Council Summit 2025 diskusiju virzieni:

  • Stratēģijas uzticības, savietojamības un konkurētspējas stiprināšanai

  • Kvalitātes infrastruktūras pielāgošanās mainīgai globālajai videi

  • Standartizācijas, akreditācijas un atbilstības novērtēšanas loma inovāciju atbalstam

Diskusijās tika uzsvērta ciešas starptautiskās sadarbības nozīme un elastīga pieeja kvalitātes infrastruktūras attīstībā, lai tā spētu efektīvi reaģēt uz pārmaiņām un vienlaikus nodrošināt uzticamu vidi inovācijām un tirdzniecībai.

*TIC - TIC Council ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kas pārstāv testēšanas, inspekcijas un sertificēšanas (TIC) nozari. Tā apvieno vairāk nekā 100 dalīborganizāciju vairāk nekā 160 valstīs un darbojas kā nozares vienotā balss globālā mērogā. TIC Council sadarbojas ar valdībām un politikas veidotājiem, lai veicinātu sabiedrības drošību, godīgu tirdzniecību un ilgtspējīgu inovāciju, kā arī atbalsta starptautisku standartu izstrādi. Tās biedri ir apņēmušies ievērot augstus ētikas un kvalitātes standartus, kurus ik gadu pārbauda neatkarīgi auditori. Organizācija pārstāv plašu nozaru spektru – no tradicionālās produktu testēšanas un inspekcijas līdz modernām tehnoloģijām, tostarp kiberdrošībai un lietu internetam (IoT), piedāvājot ekspertīzi, kas palīdz aizsargāt sabiedrību, veicināt inovācijas un atbalstīt globālo tirdzniecību.

Foto:LATAK