06.12.2021.

Ņemot vērā valsts pārvaldes elektroniskos rīkus drošai un pārdomātai saziņai, aicinām gadījumos, kad nepieciešams nodot fiziskās personas datus, komercinformāciju un citu aizsargājamu informāciju, izmantot LATAK e-adresi, kas ir izmantojams caur Vienoto valsts un pašvaldību pakalpojumu portālu www.latvija.lv. E-adrese ir ērts, drošs un efektīvs veids, kā sazināties ar valsts un pašvaldību iestādēm, šajā gadījumā – ar valsts aģentūru “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs.”

Saziņā ar LATAK aicinām apmeklēt saiti http://mana.latvija.lv/e-adrese/, kurā iespējams iepazīties ar visiem noteikumiem e-adreses izmantošanā, ja līdz šim šis rīks vēl nav izmantots. E-adresē īstenota saziņa ir pielīdzināta un tiesiski aizstāj "ierakstītas vēstules" sūtījumu. Lai nodrošinātu nepieciešamo korespondences konfidencialitātes, uzticamības un integritātes līmeni, piekļuve e-adresei iespējama tikai ar kvalificētiem personas elektroniskās identifikācijas līdzekļiem (eID karti, eParaksts un eParaksts mobile). Ziņojuma saturs redzams tikai nosūtītājam un saņēmējam. Līdz ar to, e-adrese nodrošina arī valsts pārvaldes pakalpojumu pieteikšanai nepieciešamo drošības līmeni, t.sk., fiziskās personas datus, komercinformāciju un citu aizsargājamu informāciju saturošu sūtījumu apriti.

Laipni aicināti izmantot šāda veida rīku, lai būtu pārliecināti par datu drošību un informācijas saņemšanu!

Vairāk informācija par šo rīku ir pieejama https://mana.latvija.lv/e-adrese-juridiskam-personam/

01.12.2021.

Kas ir akreditācijas zīme?

Akreditācijas zīme – apliecina ANI akreditācijas statusu. Akreditācijas zīmi veido akreditācijas logo, akreditācijas standarta numurs un ANI akreditācijas reģistrācijas numurs, atbilstoši Ministru kabineta 2019. gada 17. decembra noteikumu Nr. 673 “Atbilstības novērtēšanas institūciju novērtēšanas, akreditācijas un uzraudzības noteikumi” pielikumam. Starptautisko akreditācijas organizāciju dokumentos tiek lietos arī termins “akreditācijas simbols”

Kā to lietot un kādi ir lietošanas veidi - lasi jaunajā redakcijā

22.11.2021.

No sirds lepojamies un sveicam valsts aģentūras "Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs" komandu ar ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga Atzinības rakstiem un Pateicībām par nozīmīgu ieguldījumu akreditācijas sistēmas attīstībā, uzturēšanā un izpratnes veicināšanu Latvijā un ārpus tās.


Šogad Atzinības rakstus saņēma LATAK Juridiskās un pārvaldības nodaļas
- vadītājs Elgars Puķītis;
- sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciāliste Sandra Kušķe.


Tāpat īpašu Pateicību izsakām LATAK tehniskajiem vērtētājiem, pateicoties kuru kompetencei Latvijas uzņēmēji kļūst daudz konkurētspējīgāki:
- Aigaram Reinim;
- Mārim Bērtiņam;
- Lanai Skopanei;
- Ilgonim Runģim;
- Rolandam Daukstem;
- Rihardam Elmanim-Helmanim.

Pateicamies par ieguldījumu, lepojamies un sveicam!

Kopā virzībā uz izcilību!

22.11.2021.

Eiropas Akreditācijas kooperācija aktualizējusi dokumentu EA-4/02 par mērījumu nenoteiktību kalibrēšanā.

Vairāk lasi šeit (angļu valodā).

03.11.2021.

Šajā politikas dokumentā ir aplūkota mērījuma nenoteiktības vērtēšana un tās izteiksme akreditēto laboratoriju kalibrēšanas sertifikātos un CMC vērtējums par akreditācijas jomām atbilstoši principiem, par ko ir vienojusies ILAC un BIPM (skatīt pielikumu).

* Dokuments tulkots, lai veicinātu pēc iespējas lielāku ieinteresēto pušu izpratni, tas nesatur papildus LATAK viedokli. LATAK neuzņemas juridisku atbildību par iespējamām tulkojuma vai redakcionālām kļūdām. Pretrunīgu jautājumu gadījumā par pamatu jāizmanto ILAC dokumenta orģinālais teksts. Par konstatētajām kļūdām droši ziņojiet Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Vairāk šeit

Uz lapas augšu