11.05.2020.

Atgādinām, ka ar 2020.gada 1.jūniju atbilstības novērtēšanās institūcijām būs nepieciešams sākt izmantot jaunu akreditācijas zīmi, ko nosaka MK noteikumi Nr.673.

Līdz šī gada 31.maijam akreditācijas zīme jālieto kā iepriekš noteikts MK noteikumos Nr.1059. Ar 2020.gada 1.jūniju akreditācijas zīmi atbilstības novērtēšanas institūcijas sāks izmantot, pievienojot tām ne tikai savu piešķirto numuru, kas apzīmē jomu (attēlā – W) un institūcijas akreditācijas reģistrācijas numuru (attēlā – YYY), bet arī standartu, atbilstoši kuram institūcija ir akreditēta, piemēram, EN ISO/IEC 17025 vai EN ISO/IEC 15189.

Biežāk uzdotie jautājumi par jaunās akreditācijas zīmes pielāgošanu prasībām

Vai akreditācijas zīmes lietošanā standarta numuram jāpievieno standartā minētais gads, piemēram, ISO 14065:2013?
Jaunajā akreditācijas zīmē standarta nosaukumā NAV jālieto standarta izdošanas vai pārskatīšanas gads!

Vai akreditācijas zīmes standarta nosaukumā jāizmanto Latvijas Standarts abreviatūra LVS?
, jaunajā akreditācijas zīmē jāizmanto tikai un vienīgi starptautiskie organizāciju saīsinājumi – ISO, IEC un EN.

Vai institūcijas nosaukumam jāpievieno atsauce uz LATAK? Piemēram, LATAK-I-000?
, akreditācijas zīmē lūdzam izmantot institūcijas numuru, kurā ir tikai akreditācijas joma, piemēram, testēšana – T vai inspicēšana – I, un piešķirtais kārtas numurus akreditēto institūciju sarakstā, piemēram, T-999 vai I-000.

Vai LATAK logo drīkst izmantot jebkurā krāsā?
LATAK logo jaunajā akreditācijas zīmē drīkst izmantot tikai divos variantos – melnu vai krāsainu ar noteiktajām krāsām reģistrētām patentu valdē – tumši zils ar gaiši zilas krāsas salikumu (T burts Pantone 5415C un pārējā logo daļa Pantone 654C).

Ja rodas kādi jautājumi, droši sazināties ar LATAK Sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciālisti Sandru Kušķi e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa tālruni 25141715.

Uz lapas augšu