12.04.2019.

Aprīļa sākumā Eiropas Savienības finansētā Twinning projekta ietvaros, kura realizācijai apvienojušās Itālijas (ACCREDIA), Vācijas (DAkkS) un Latvijas (LATAK) akreditācijas institūcijas, valsts aģentūra “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs” uzņēma viesus no Azerbaidžānas akreditācijas centra (AZAK). Projekta mērķis ir modernizēt un stiprināt Azerbaidžānas akreditācijas sistēmu.

Apmācības ilga nedēļu un šīs ciemošanās laikā AZAK trīs vadošie vērtētāji iepazinās ar Latvijas akreditācijas procesiem, sistēmu, funkcijām, praktisko darbību un personālu. Kopā ar LATAK vadošajiem vērtētājiem un vadību AZAK pārstāvji viesojās akreditētajās institūcijās BIOR, LNMC un VentMet, apciemoja Latvijas Metroloģijas biroju (LatMB) un Latvijas standartu (LVS).

Eiropas Savienības finansētais Twinning Projekts “Azerbaidžānas Republikas Nacionālās akreditācijas sistēmas stiprināšana” sākās 2017.gada 1.jūlijā un noslēgsies šī gada septembrī.

18.02.2019.

Vēlamies informēt, ka, sākot ar 2019.gada 18.februāri, par valsts aģentūras “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs” direktora pienākumu izpildītāju nozīmēts aģentūras direktora vietnieks Mārtiņš Ozoliņš.

Kontaktinformācija iepriekšējā, izmantojot tālruņa numuru 67370122 vai e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

11.04.2019.

2019.gada 10.aprīlī kārtējā Akreditācijas un licencēšanas iestāžu foruma (FALB) sanāksmē Tallinā, Igaunijā tika pieņemts lēmums par valsts aģentūras “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs” kompetences saglabāšanu Vides pārvaldības un audita sistēmas (EMAS) jomā atbilstoši Eiropas parlamenta un padomes Regulai (EK) Nr. 1221/2009 par organizāciju brīvprātīgu dalību Kopienas vides vadības un audita sistēmā (EMAS). Lēmums tika pieņemts pēc FALB vērtētāju veiktās kompetences salīdzinošās vērtēšanas rezultātiem, kas notika 2018. gada janvārī. Nākamā vērtēšana tiek plānota 2021.gadā.

22.02.2019.

Nolūkā pilnveidot valsts aģentūras “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs” pakalpojumu kvalitāti, veicām ikgadējo klientu aptauju par savstarpējo sadarbību 2018. gadā. Šogad aptaujas galvenais mērķis bija noskaidrot dažādus akreditācijas procesa aspektus – tostarp savstarpējo komunikāciju, dokumentu kvalitāti, akreditācijas procesa posmu lietderību un efektivitāti, aģentūras reorganizācijas procesa ietekmi, sadarbības ieguvumus, pilnveides iespējas un viedokli par LATAK nozīmi akreditēto institūciju ikdienas darbā.

Pateicamies par līdzšinējo sadarbību un atsaucību!

Mums ir būtisks mūsu sadarbības partneru viedoklis, lai 2019.gada akreditācijas procesus spētu pilnveidot atbilstoši starptautiskām prasībām, ievērojot arī mūsu klientu vēlmes.

Klientu aptaujas rezultātus iespējams aplūkot šeit – Klientu aptaujas rezultāti par 2018. gada sadarbību

Uz lapas augšu