Eiropas Akreditācijas kooperācija piedāvā iepazīties ar ieguvumiem, kurus saņem EA akreditācijas sistēmas izmantotājs sadarbībā ar iespēju izmantot savu produktu vai pakalpojumu piedāvāšanu Kanādas tirgū. To nodrošina jaunais līgums starp ES un Kanādu akreditācijas jomā.

Visās valstīs un visos tirgus segmentos ir pieaudzis tehnisko noteikumu, standartu, testēšanas un sertifikācijas procedūru skaits. To ieviešanas nolūks ir nodrošināt atbilstību kvalitātes un drošības prasībām, kādas patērētāji, uzņēmumi un regulējošās iestādes sagaida no precēm un pakalpojumiem.

Vairāk lasiet šeit.

 

25.10.2017.

No šī gada 12. līdz 15.septembrim Rīgā norisinājās Eiropas Akreditācijas kooperācijas  (turpmāk – EA) 34. Sertificēšanas un inspicēšanas komiteju sanāksmes, kur Sertificēšanas komiteju vadīja tās priekšsēdētājs Kevins Belsons no Lielbritānijas un Rolfs Straubs no Šveices vadīja Inspicēšanas komiteju. Viesus uzņēma un sanāksmes nodrošināja LATAK.

Sanāksmju laikā tika diskutēts par šī brīža Eiropā aktuālajiem jautājumiem inspicēšanas un sertificēšanas jomās, kā arī sniegtas atbildes uz iepriekš iesūtītajiem jautājumiem par piemērojamo standartu prasību interpretēšanu un piemērošanu, veicot sertifikācijas un inspicēšanas institūciju novērtēšanu.  

Ņemot vērā SIA “Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs” reorganizāciju, kuras ietvaros visas SIA “Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs” nacionālās akreditācijas institūcijas funkcijas, tiesības, saistības, mantu, finanšu līdzekļus (tai skaitā pašu ieņēmumus), lietvedību un arhīvu pārņēmusi Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Latvijas nacionālais akreditācijas birojs”, reģistrācijas numurs 40203084604 (turpmāk – LATAK), no jauna apstiprināts akreditācijas pakalpojumu cenrādis. Visas akreditācijas maksas ir saglabātas iepriekšējā līmenī.
 
Ievērojot, ka LATAK ir uzsācis piedāvāt arī Prasmes pārbaužu organizatoru akreditāciju atbilstībai LVS EN ISO/IEC 17043:2015, akreditācijas pakalpojumu cenrādis papildināts ar atbilstošajām pozīcijām. Informācija par cenrādi pieejama LATAK mājas lapā.

29.08.2017.

LATAK informē, ka sākot ar 2017.gada septembri, atbilstības novērtēšanas institūcijām ir iespēja iegūt akreditāciju jaunā jomā - LVS EN ISO/IEC 17043:2015 „Atbilstības novērtēšana. Vispārīgās prasības prasmes pārbaudei (ISO/IEC 17043:2010)”.

Akreditācijas prasības ir noteiktas LATAK dokumentā LATAK-D.048-00/05.2017 „Prasības prasmes pārbaudes organizētāju akreditācija atbilstībai standarta LVS EN ISO/IEC 17043/2015 prasībām”, kas ir pieejams LATAK mājas lapā www.latak.gov.lv sadaļā “Dokumenti”, “Prasmes pārbaudes organizatoriem”

LATAK turpmāk būs Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA)

Vēlamies informēt, ka ar šī gada 1.augustu SIA “Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centra” struktūrvienība „Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs” ir mainījis statusu un turpmāk tiks dēvēts par sabiedrību ar ierobežotu atbildību (turpmāk tekstā SIA) “Latvijas nacionālais akreditācijas birojs.” Par jaundibinātās sabiedrības valdes locekli ievēlēta Olga Veilande.

Lūgums pievērst uzmanību jaunajiem SIA “Latvijas nacionālais akreditācijas birojs” rekvizītiem:

SIA “Latvijas nacionālais akreditācijas birojs”

Reģistrācijas numurs: 40203084604

AS "Citadele banka", SWIFT kods: PARXLV22

Konta Nr.: LV92PARX0020341530001


Juridiskā adrese un LATAK atrašanās vieta paliek nemainīga: Krišjāņa Valdemāra iela 157, Rīga, LV-1013

Lūdzam pievērst uzmanību informācijas papildināšanai mūsu mājas lapā arī turpmāk. 

Neskaidrību un jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar LATAK darbiniekiem pa tālruņiem, kas pieejami sadaļā Kontakti vai izmantojot e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Veiksmīgu sadarbību vēlot arī turpmāk,
SIA „Latvijas nacionālais akreditācijas birojs”

Uz lapas augšu