31.10.2011.

2011. gada 8.decembris - “Atbilstības novērtēšanas institūciju atbalsts Latvijas preču un pakalpojumu eksportam”
Apzinoties uzņēmumu un organizāciju prioritātes saistībā ar pakalpojumu un produktu tirgus paplašināšanu, SAMC pēc divu gadu pārtraukuma atjauno akreditācijas ikgadējo pasākumu tradīciju un rīko konferenci ar mērķi sniegt atbalstu Latvijas uzņēmējdarbības videi un iepazīstināt ar atbilstības novērtēšanas priekšrocībām eksporta paplašināšanai.

11.10.2011.

Semināra mērķis: sniegt pārskatu par LVS EN ISO 17024 standarta prasībām personu sertificēšanas institūcijām un to akreditāciju. Semināra laikā tiks detalizēti aplūkoti tie standarta punkti, kuru prasības ir būtiskas personu sertificēšanas sistēmas izveidē un uzturēšanā.

13.09.2011.

Aizvien vairāk klientu, sertificējot kvalitātes un vides pārvaldības sistēmas, izvēlas nacionālo LATAK akreditāciju.

Kopš šā gada jūlija „Bureau Veritas Latvia” piedāvā arī akreditētu  darba drošības un arodveselības pārvaldības sistēmas sertifikāciju. Pirmie trīs mūsu klienti, kas saņēmuši OHSAS 18001:2007 sertifikātu ar LATAK akreditāciju ir SIA „Abora”, SIA „Krustpils” un SIA „Graanul Invest”. Apsveicam!

Ziņa pārpublicēta ar „Bureau Veritas Latvia” atļauju. Oriģinālu skatīt šeit

15.09.2011.

Par Latvijas tautsaimniecībai nozīmīgajiem sasniegumiem Latvijas Nacionālās akreditācijas sistēmas izveidē, SAMC Latvijas Nacionālā akreditācijas biroja Akreditācijas nodaļas vadītāja Maija Emsiņa šī gada 31.augustā saņēma Ekonomikas ministrijas goda rakstu.

13.06.2011.

9.jūnijā visā pasaulē svinēja Pasaules akreditācijas dienu 2011. Šogad, kā jau tika minēts iepriekš, akreditācijas dienas tēma bija „Atbalstot uzraudzības iestāžu darbu.”

Par godu šim notikumam, Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centra Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs rīkoja semināru sadarbības partneriem, ielūkojoties tādās tēmās kā:

  1. Akreditācijas nozīme pasaulē un Latvijā;
  2. Eiropas Savienība, Jaunā likumdošanas pakete, direktīvu pārskatīšana;
  3. Eiropas akreditācijas kooperācijas EA jauna loma Eiropā, EA tehniskās komitejas, EA dokumenti saistībā ar notificēto institūciju akreditāciju, LATAK prasības un gūtā pieredze vērtēšanā;
  4. Institūciju notificēšanas kārtība Latvijā;
  5. Notificēto institūciju dalība standartu izstrādē.

Uz lapas augšu